Kedvenc ételeitek

Melegszendvics
Mire lesz szükséged hozzá:
Tulajdonképpen ez attól függ, hogy milyen szendvicset szeretnél készíteni. Az minden esetre biztos, hogy szükséged lesz egy éles késre a kenyér, a sajt szeleteléshez, egy tompa kenő késre, vágódeszkára, esetleg 1-2 tálcára
Hozzávalók :
Fejenként 2 szelet kenyér, sajt ( én el sem tudom képzelni a meleg szendvicset sajt nélkül, az már mindegy, hogy szeletelt, lapka vagy reszelt sajt) és innentől kezdve már a fantáziádra van bízva.
Ha szoktál vásárolni, a konzerves polc környékén láthattál előre elkészített szendvics krémeket konzervben. Van belőle számos fajta, hamburgeres, gombás, mexikói mindegyik finom, nem kell hozzájuk semmi más, mint az, hogy rákened a kenyérre, némi sajt a tetejére és mehet a sütőbe.
Nagyon finom azonban a sonkás sajtos meleg szendvics is, amihez nem kell egyéb mint vaj a kenyérre, rá a sonka szeletek, arra a sajt és jöhet a sütő. Ugyanezt elkészítheted sonka helyett más felvágottal, vagy kenőmájassal is.
Ha fokozni szeretnéd az ízeket, vagy cifrázni szeretnéd a szendvicset, isteni finom a sonkás vagy kenőmájas szendvics úgy is, ha egy tükörtojást teszel a sonkára és azt szórod meg sajttal és így megy a sütőbe.
De igen finom a paradicsom karika is a sonkás vagy kenőmájas szendvicsen és arra jön a sajt.
Ha esetleg van otthon egy kis pörkölt, fasírt vagy gomba paprikás maradék, abból is nagyon finom meleg szendvicset tudsz készíteni. Nem kell hozzá mást tenned, mint apróra vágod vagy szét nyomkodod a pörkölt húst, vagy a gombát – NEM KELL HOZZÁ SZAFT, MERT ELÁZTATJA A KENYERET – szétmorzsolod a fasírtot és egy vajjal nagyon vékonyan megkent kenyérre halmozod, majd megszórod sajttal és 180 C-os sütőben megsütöd, azaz megvárod, hogy 10-15 perc alatt a sajt megolvadjon és rásüljön a kenyérre.
Jó étvágyat !
Ha tetszett kérlek like-old

HotDog
AMire szükséged lesz hozzá :
egy lábas fedővel a virsli megfőzéséhez, egy éles kés és egy vágódeszka.
Hozzávalók :
1 pár virsli / fő
2 db kifli / fő, vagy egy óriás kifli / fő amit majd félbe vágsz és úgy lesz belőle két hot-dog
esetleg sajt, ha azzal szereted, mondjuk 5 dkg /fő
van aki szereti a csemege uborkát felkarikázva beletenni, az is nagyon finom
ketchup, mustár, majonéz - ki melyiket szereti
Elkészítése :
Ha olyan virslit vettél, aminek a két végét levágva láthatóan leválik róla a celofán, azt szedd le róla mielőtt a forró vízbe teszed. Tehát felteszed fedő alatt a vizet forrni és ha már forr a víz, akkor tedd bele a virsliket. Nem kell sokáig főzni, mondjuk 5 perc alatt tutira készre fő a virsli, de ezt látni is fogod raja, hiszen meg fog változni az állaga - a virsli fajtájától függően kisebb nagyobb mértékben - egy kicsit megduzzad, teltebb lesz mint volt.
Miközben fő a virsli a kifliket vagy vágd félig félbe, azaz úgy, hogy ne váljon el a teteje az aljától, vagy vágd le a sarkát és a késsel, vagy az ujjaddal kapard ki a belsejét, hogy a virslit majd a lyukba tudd becsúsztatni.
Ha ezzel megvagy és a virsli és megfőtt, tegyél bele egyet-egyet egy-egy kiflibe, mehet rá a sajt, a csemege ubi ha van és a majonéz, ketcuhp vagy a mustár.( Persze a sajt és az uborka akkor lesz tökéletes a hot-dogban, ha a kiflit ketté vágod, nem pedig lyukat fúrsz bele, mert lássuk be az nem lehet egyszerű a sajtot is, az uborkát is meg a virslit is beletömködni egy parányi lyukba
Jó étvágyat!
Ha tetszett kérlek like-old

Kókuszgolyó
Amire szükséged lesz hozzá:
Kókuszgolyó1. – 1 tál a hozzávalók összekeveréséhez, 1 másik tál amiben beleforgatod a kókuszba a golyókat és 1 harmadik tál vagy tálca a kész kókuszgolyóknak. Ha teszel bele magozott meggyet, akkor annak külön kell egy tálka és egy szűrő amivel le tudod csepegtetni, hogy ne áztassa szét a golyókat. A cucc összekeveréséhez kell majd egy villa vagy evőkanál, de a végén úgy is kézzel kell majd dolgoznod.
Kókuszgolyó2. – 1 lábas amiben összefőzöd a hozzávalókat, 1 evőkanál, 1 tál amiben a kókuszreszelék van és amiben ezeket is megforgatod (ha egyszerre csinálod mindkét féle golyót, akkor ez a tál nyilván lehet ugyanaz a tál mint az előzőnél) és kell még 1 tál vagy tálca amire majd kipakolod a kész golyókat.
Hozzávalók :
Szeretném leszögezni,hogy én egyszerre csináltam meg mindkettőt, mert a kókuszreszelék ugyebár 20 dkg-os és így majdnem az egészet egyszerre el tudtam használni.
Kókuszgolyó1.
50 dkg darált háztartási keksz
2-3 evőkanál sötét kakaópor, vagy 4-5 evőkanál nes-kakaópor
10 dkg vaj vagy margarin felolvasztva DE NEM LOBOGÓ FORRÓN
10-15 dkg porcukor – ízlés dolga, ki mennyire édesen szereti
1-2 zacskó vaníliás cukor
½ üvegcse rum aroma
2 dl tej
10 dkg kókuszreszelék
és ha akarsz beletenni meggyet, vagy meggybefőttet, abból is kell egy 0,5 literes üvegnyi befőtt, vagy ½ kg meggy kimagozva.
Na, akkor magozzuk ki a meggyet tegyük a szűrőbe és hagyjuk, hogy lecsöpögjön az alatta lévő tálba.
Öntsük a kókuszreszeléket – ami egy 200 g-os zacskó fele – a tálba amiben majd megforgatjuk.
Éééés akkor most a másik tálban az összes hozzávalót – kivéve a meggyet - jó alaposan dolgozzuk össze és még gyúrjunk rajta a kezünkkel is.
A vajat vagy margarint én 1 percre szoktam betenni a mikroba, pont ennyi idő kell, hogy felolvadjon.
Ha ezzel megvagy gyúrj még rajta a kezeddel, kóstolgasd, hogy milyen… kell még bele cukor?? nem túl száraz??
Az állagának kb. olyannak kell lennie, mint egy közepesen puha gyurma, ha belemarkolsz, látszania kell az ujjaid nyomának.
Néha egy kicsit száraznak érzem, így a lecsöpögő meggy levéből is öntök bele egy kicsit, attól intenzívebb lesz az íze szerintem, de ha Te nem szeretnél meggyet bele, de száraznak érzed, akkor mehet bele még egy kis tej. FIGYELEM a folyadék utánpótlás mindig apró részletekben menjen, mert ha túl híg lesz, akkor már nem tudod visszacsinálni.
Ha kész a massza és meggyet akarsz bele, akkor vegyél egy kicsivel nagyobb darabot mint egy dió a kezedbe, lapítsd szét a tenyereddel, nyomd bele a hüvelykujjadat – de ne lyukaszd ki, csak csinálj egy mélyedést – ide a hüvelykujjad helyére jöhet a meggy és most zárd össze a tenyered és gyurmázd kb gombóc alakúra az egészet, majd mehet a kókuszreszelékbe és a végén a tálcába.
Ennyi... mehet a hűtőbe, hogy még egy kicsi szilárduljon.
Kókuszgolyó2.
FIGYELEM!! Ha egyszerre akarod megcsinálni a kétféle kókuszgolyót, célszerűbb, ha ez lesz a második, mert erre egy kicsit oda kell figyelni.
Hozzávalók:
1 csomag vaníliás vagy tejszínes pudingpor
10-15 dkg kristálycukor
1-2 zacskó vaníliás cukor
½ üvegcse vanília aroma
½ liter tej
10 dkg kókuszreszelék
ééés ha mégsem lesz elég sűrű, kelhet még bele
10 dkg darált háztartási keksz
Ha akarsz beletenni mogyorót vagy mandulát, abból is kell 10 dkg.
Tedd fel a tejet, a pudingport, a cukrot és folyamatosan kevergetve főzd sűrűre. Ha ezzel megvagy keverd bele a 10 dkg kókuszreszeléket és hagyd kihűlni, hogy ne égesse meg a kezed formázáskor és lássuk mennyire formázható. Ha úgy érzed, hogy nem elég sűrű, nem áll össze, nem marad benne a kanálban, hanem kicsit folyik még, akkor apránként kezd el beleszórni a kekszet addig amíg kb. olyan sűrű nem lesz, mint az előző.
Ha ezzel megvagy, az evőkanállal szedj ki belőle diónyi darabokat, gyúrd őket golyóvá, ha akarsz bele mandulát, nyomd bele a közepébe, dolgozd el a golyócskádat, forgasd bele a kókuszreszelékbe és mehet a tálba.
Ne foglalkozz vele, hogy tiszta kókuszreszelék a kezed, semmi gond ezzel, majd a végén lemosod, így meg legalább nem ragad a kezedre a pudingos cucc.
Ez is mehet a hűtőbe,hogy szilárduljon.
Jó étvágyat!

Palacsinta
Lássuk milyen eszközök kellenek hozzá:
-1 nagyobb tál, amiben összekevered a tésztát
-1 fakanál vagy 1 evőkanál a keveréshez, bár a hosszú nyelű fakanál kényelmesebb, de ha véletlenül nincs, megteszi az evőkanál is. Még jobb lenne persze, ha lenne egy robotgéped, aminek a keverő lapátjaival nagyjából a tizedére lehet csökkenteni a keverés idejét)))
-1 palacsinta sütő – háááát ez bizony elkerülhetetlen, másban nem nagyon tudsz palacsintát sütni, ezt nem helyettesítheted egy serpenyővel, vagy egy lábassal. Hogyan néz ki egy palacsinta sütő? Mi különbözteti meg a serpenyőtől?? Nos csupán annyi, hogy a pereme nem haladja meg a 2 cm-t és jó hosszú a nyele. Mindkét tulajdonsága a palacsinta megfordítását segíti, azaz ha valaki elég ügyes a palacsinta sütővel fordító lapát vagy kés nélkül, egyetlen dobással meg tudja fordítani a palacsintát))
szükséged lesz még
-1 merőkanálra – ha vékony palacsintát szeretnél, elég egy kisebb, ha a vastagabbat szereted, jó ha van egy nagyobb
-1 lekerekített hegyű késre, vagy akár egy fordító lapátra a palacsinta megfordításához és majd egy tányérra, amire a kész palacsintákat teszed.
-Ha van otthon torta kenő ecseted, vagy lúdtollad, a serpenyő kikenéséhez, jó szolgálatot tehet.
Hozzávalók :
-½ kg liszt – ebből mondjuk 15-20 palacsintát készíthetsz, attól függően, hogy milyen vékonyan, vagy vastagon csinálod
-1 tojás
-2-2 dl tej és szénsavas ásványvíz vagy szóda. Ez utóbbit sima vízzel is helyettesítheted, de a palacsinta tészta könnyedségét a vízben lévő buborékok adják majd, úgy finomabb lesz.
-1 csipet só és 1 evőkanál étolaj a tésztába
-kb 1 dl étolaj a sütéshez.
Lássuk hogyan készül:
A lisztet és a sót tedd a tálba, üsd bele a tojást, add hozzá az egy kanál olajat és kezd el adagolni hozzá a tejet, közben folyamatosan kevergesd. Ha elfogyott a tej, jöhet a szóda, amit szintén folyamatos kevergetés mellett adagolj hozzá, DE FIGYELJ oda innentől kezdve a sűrűségére. A palacsinta tésztának körülbelül olyan sűrűnek kell lennie mint – mondjuk – az étolajnak. Szóval sűrű, jól folyik, de nem víz vagy tej állagú. Egyébként az első tészta kisütésekor látni és érezni fogod, hogy eléggé folyékony-e, mert ha nem tudod gyorsan szétteríteni a tepsiben, akkor valószínűleg túl sűrű, ezért majd tovább kell hígítanod VÍZZEL és nem tejjel. FONTOS, hogy a palacsinta tésztát ha még sűrű, higítani könnyebb, mint vissza sűríteni ha túl folyékony lett.
Szóval ha már összekevertél mindent és szerinted megfelelően folyékony, akkor keverd addig amíg a csomók el nem tűnnek belőle. Igen, ez a legmacerásabb része ennek az egésznek, most jönne jól a robotgép, mert azzal sec-perc alatt végezhetsz.
Szóval ha a tészta szép, egyenletes és csomómentes, nekifoghatunk a sütésnek.
Tedd fel a palacsinta sütőt a tűzhelyre,a maximumnál egy kicsivel kisebb fokozatra kapcsold és cseppents bele nagyjából egy mokkáskanálnyi olajat és várj. ( Nem kell több olaj, nem szükséges, hogy ússzon benne a tészta, mert az gusztustalan lesz.) Ha már hallod, hogy az olaj serceg és ha leveszed a tűzről a sütőt és elkezd benne „szaladgálni” az olaj, valószínűleg már eléggé felhevült ahhoz, hogy jöhet bele a tészta. Fontos, hogy az olaj és a serpenyő forró legyen, hogy a tészta ne ragadjon bele !!!!
FIGYELEM!!! Ez nem egy egyszerű művelet, még akkor sem ha anyutól, vagy a nagyitól úgy láttad, hogy semmi különös nincs benne és nagyjából 3 másodperc alatt elterül nekik a tészta. Légy türelmes, nem baj ha elsőre nem sikerül, a lényeg, hogy ne égesd oda, mert akkor a tepsit rendbe kell raknod, mert a következő is le fog égni az odaégett maradványok miatt.
TEHÁT a forró olajat körbe vagy inkább össze-vissza futtatod a serpenyőben ( ha van lúdtollad, vagy torta kenőd, azzal egyszerűen szétkened benne), hogy nagyjából mindenhová jusson. Ha ez megvan, leveszed a tűzről és a merőkanállal elkezded beleönteni a tésztát MIKÖZBEN a serpenyőt úgy mozgatod, hogy a tészta szét terüljön benne. ÉN várni szoktam 4-5 másodpercet mielőtt visszateszem a tűzre, közben a teteje egy kicsit mattulni kezd. Ha visszatetted a tűzre, körülbelül 25-30 másodperc múlva már látni fogod, hogy a tészta legszéle elkezd elválni a tepsitől. A lekerekített hegyű késsel óvatosan húzd körbe a tészta legszélét és nézd meg, hogy a tészta többi része „ nem akar-e” már elválni a tepsitől. Segíthetsz neki azzal is, hogy a serpenyőt előre – hátra, ide-oda elkezded rázogatni, így ha egyenletes volt az olaj és a tészta alja már megsült, elvileg el fogja engedni a serpenyőt és a késsel, vagy egy határozott dobással meg tudod majd fordítani. Ha még nem akarja elengedni a palacsinbta sütő alját, tedd vissza 5-10 másodpercre és próbáld újra. A másik oldal megsütéséhez már csak feleannyi idő kell, azaz nagyjából 15-20 másodperc alatt kész van.
Ha kicsúsztattad a tésztát a tányérra a serpenyőből, tedd vissza a tűzre, hogy újra felhevüljön. Én minden palacsinta előtt szoktam 2-3 csepp olajat újra beleönteni (több nem kell), azt az előbbi módon felhevítve szétteríteni/ szétgörgetni/szétkenni és csak utána jön bele az újabb adag tészta.
A palacsinta sütési ideje nagyban függ a tészta vastagságától. KÍSÉRLETEZZ !!!! Sűrűbb- vagy folyékonyabb tésztával, kisebb vagy nagyobb merőkanállal. Hidd el, ha ráéreztél, nagyon egyszerű, rutin munka lesz és sok örömöd lesz benne.
Ha végig verekedted magad ezen a tortúrán, bármivel megtöltheted. Lekvár, kakaó, nutella, túró, dió mák, puding VAGY a tegnapról megmaradt pörkölt összetörve, pépesítve, de bármi mással is, tényleg számtalan a variácó.
Jó étvágyat!

Reggelire, uzsonnára, vacsorára
A recept nagyon rövid lesz.
Tulajdonképpen a sajtos rúd receptjét kell alapul venni, ugyanazt a tésztát készítsd el és ami a lényeg ugyanúgy, azaz legyen meg a nyújtás, hajtogatás procedúrája is. A többi hozzávaló attól függ, hogy mivel szeretnéd megtölteni, mindenesetre amit figyelembe kell venned az az, hogy a tésztát nagy valószínűséggel tovább fogja sózni az amit beletöltesz és könnyen járhatsz úgy mint én, hogy a végén alig lehetett megenni az első ilyen próbálkozásom eredményét.
Tehát ami a lényeg, ha sós a sonkád - mert mondjuk füstölt és nem csirkemell sonka - akkor vagy válassz hozzá kevésbé sós sajtot, vagy ne tegyél mellé sajtot és legyen a croasanod csak sonkás, maximum a tetején egy kis sajttal. Ha viszont szeretnél kívül - belül sajtot, akkor vagy virslit tegyél bele, vagy valamilyen kevésbé intenzív ízű sonkát, esetleg legyen csak sajtos az egész.
Ami nagyon fontos, gondolj arra, hogy a só mennyisége ne legyen több, mint a sajtos rúd receptjében, azaz kb 1 csapott evőkanál. Ezt úgy tudod elérni, hogy ha sós a sajtod és/vagy a sonkád, tegyél kevesebb sót a tésztába, esetleg hagyd el a sajtot a croasan tetejéről és csak belülre tegyél sajtot.
Mint láthatod, ennek a kérdésnek a megoldása nem a legegyszerűbb, de egyszerűen csak kísérletezned kell, nyugi nagy baj nem történhet, maximum az első adag egy kicsit sós lesz.
Térjünk vissza a tésztához. Tehát állítsd össze a tésztát a sajtos rúd receptje szerint, végezd el a nyújtás - hajtogatás manővereit is, majd amikor elérkezik a végső nyújtás pillanata, nyújtsd ki a tésztádat a lehető legvékonyabbra. FIGYELEM!!!! Tényleg fontos, hogy vékony legyen, azaz 5-7 mm helyett 1-2mm, mert össze fogjuk tekerni és jó lenne ha egyenletesen átsülne. Ha nem elég nagy a helyed, ha nem fér el a kinyújtott tésztád, nyugodtan vágd ketté, az egyik felét tedd félre, azzal majd később foglalkozol.
Na, ha ezzel megvagy, azaz szép vékony a tésztád, akkor szeleteld fel kb 10 cm-es csíkokra, majd a csíkokból vágj kb egyforma háromszögeket. Ezt követően a háromszög talp részéhez helyezd el a tölteléket és azzal együtt szépen tekerd fel, majd úgy helyezd a csomagocskákat a sütőpapírral bélelt tepsibe, hogy a háromszög csúcsa alulra kerüljön, nehogy széttekeredjen sütés közben. Ezek után jöhet a csomagok megkenése a tojással -esetleg a külső sajtszórás és mehet az előmelegített sütőbe. FIGYELEM!!!! Mivel ez a tészta sokkal vastagabb a töltelék és a tekerés miatt, ezért elegendő lesz a 170 C -os sütő, így egyenletesebben át tud majd sülni.
Nagyjából 20-25 perc alatt így is készen lesz.
Jó étvágyat!!!!
Ha tetszett, kérlek like-old

A világ leggyorsabb sütije
Mire lesz hozzá szükséged :
1 db tál amiben összekevered, 1 db evőkanál, 1 db lapos tányér vagy tálca amire kiborítod és egy mikro . Gyanús mi? :-)))
Hozzávalók:
4 csapott evőkanál liszt
3 csapott evőkanál cukor
2 csapott evőkanál cukrozatlan kakaó
3 evőkanál tej
3 evőkanál napraforgó olaj, vagy olvasztott margarin ez kb 5dkg egyébként
1/2 zacsi sütőpor és
1 db tojás
Na ezt az egészet a tálban jó alaposan összekevered, lehetőleg csomómentesen, de ehhez nagy valószínűséggel elég lesz 1 perc, majd berakod a mikroba 3 percre. Ha kész, akkor kész... kiveszed és megpróbálod kiborítani a tálból. NO para ha nem jön elsőre össze, attól még finom lesz. Mehet magában, vagy bármi édessel.
Jó étvágyat!

Milánói Makaróni
Mire lesz szükséged hozzá:
Először is egy nagyobb ( minimum 5 literes) lábasra és a hozzávaló fedőre a tészta főzéshez. Egy peremes serpenyőre és a fedőjére a massza elkészítéséhez, vágódeszkára, éles késre, fakanálra, sajt reszelőre, egy kis tálra vagy tányérra a reszelt sajtnak, egy nagyobb tálra és egy szűrőre a főtt tésztának, villára és egy evőkanálra.
Hozzávalók 4 személyre :
½ kg spagetti tészta, vagy makaróni
½ kg darálthús, de ha nagyon húsosan szeretik, ennél több hús is jöhet bele
2 evőkanál olaj
1 üveg milánói spagetti szósz. HA NINCS, 1 zacskó milánói spagetti por. HA EZ SINCS, 1 nagyobb vagy két kisebb sűrített paradicsom konzerv – ezek adják majd az alapot
1 fej vörös vagy lilahagyma – elhagyható, de én így szeretem
15-20 dkg reszelt sajt
HA VAN gomba – üveges, vagy nyers – az is jöhet, nagyon finom és nem utolsó sorban dúsítja a szószt, de természetesen el is hagyható
1-1teáskanlányi só, az egyik a tészta vizébe, a másik majd a húsba
1 mokkáskanálnyi őrölt fekete bors
2 evőkanál kechup
HA NEM kész spagetti szósszal, vagy spagetti porral készíted, szükséged lesz még
1-1-mokkáskanálnyi oregánóra és bazsalikomra is.
Elkészítése :
A tészta főzését itt nem részletezem ( olvashatsz róla a kínai zöldséges tésztánál) , de a lényeg az, hogy a vizet só nélkül, fedő alatt felteszed forrni, HA már forr, csak akkor jön bele a só, majd a tészta. Fontos a tészta felkeverése a fakanállal, hogy ne ragadjon a lábas aljára éééés fontos a kóstolása is. Nagyjából 10-15 perc alatt meg fog főni, de ajánlatos egy-egyszer megkóstolni, ketté harapni és ha már úgy látod, hogy nincs a szét harapott tészta közepében a még nyers, keményebb "mag", akkor nagy valószínűséggel márkész.
Lássuk hogyan készül a szósz?
A hagymát megpucoljuk, kockára vágjuk ( valahol már írtam erről is részletesen, de a lényegaz, hogy félbe vágod, vágott felével a deszkára teszed, egyik kezeddel az alsó-felső részénél fogva leszorítod, amíg a másik kezeddel, illetve a késsel először keresztben, majd hosszában felszeleteled, azaz felkockázod.). Feltesszük az olajat és 1 dl vizet a tepsiben közepesnél magasabb hőfokra és mehet bele a kockára vágott hagyma. NEM HAGYJUK OTT!!! Gyakori kevergetést igényel. Miért kell bele a víz?? Én azért szoktam az olajba vizet önteni, mert így nehezebben ég oda a hagyma miközben üvegesre párolom és valamivel kevesebb kevergetést és őrzést igényel. nagyjából 5-10 perc alatt látni fogod, hogy átlátszóbbak, üvegesebbek lesznek a hagyma kockák.
OK! HA a hagyma üvegesre párolódott, jöhet bele a darált hús, arra a só és a bors. Jól keverd össze és sűrűn kevergetve ( Ha a hagymát nem hagytad magára, a húsról le se vedd a szemed, mert az tutira le fog ragadni, de ezen is könnyíthetsz újabb 1 dl vízzel, DE CSAK AKKOR, ha már fehérre párolódott a hús az olajon!!)) fehérre párolod. Most jöhet bele az a bizonyos 1 dl víz, párold még 5 percet, majd innentől kezdve jönnek a variációk :
1.)Ha van gombád, azt kis kockára vágva (mindegy, hogy konzerv, üveges, vagy nyers) tolhatod a hús után és újabb 5 percig párolnod kell őket együtt.
2.)Ha van üveges szószod most jöhet a hús nyakába. Jól keverd össze, tedd rá a fedőt, VEDD vissza a hőfokot 2-re és párold össze 10 percig. Kevergetni most se felejtsd el!!!!
3.) Ha nincs üveges szószod, de van milánói vagy bolognai porod, szórd rá a húsra és alaposan keverd össze ÉS CSAK MOST öntsd rá a 3 dl vizet amit a gyártó ír. Újabb alapos keverés, jöhet a fedő és a 10 perc főzés 2-es hőfokon.
4.)Ha paradicsom sűrítményt használsz, szórd rá a húsra a zöld fűszereket ( oregano, bazsalikom), keverd össze, jöhet rá a paradicsom sűrítmény, azzal is keverd össze, majd öntsd nyakon 2 dl vízzel. FIGYELEM még nem láttam olyan konzervet, vagy üveges cuccot, amiből tökéletesen kijött volna ami benne volt, ezért a pazarlás elkerülése érdekében egy kis vízzel ki szoktam öblíteni őket))
Szóval ha eltelt a 10 perc, jöhet a masszára a 2 evőkanál kechup. Megint kever össze, párold még 2-3 percig és jöhet a kóstolás!!! Ha úgy érzed, hogy a hús és a gomba már omlós, nem ropog a fogad alatt, akkor kész vagy.
A tésztát leszűröd, tálba teszed és mehet rá a cucc. Tálalást követően már a tányéron szórod rá a reszelt sajtot.
Jó étvágyat! :)
◄
1 / 1
►